Світлана Володимирівна Коломієць – мешканка міста Новодружеська, що на Луганщині. Вона – талановита й працьовита майстриня, а ще, як на мене, дуже героїчна жінка.

Пані Світлана довгий час працювала на шахті, але нещодавно життя змусило її пройти важке випробування, після якого не кожен зможе жити далі, попри проблеми. Через нещасний випадок на роботі залишилась без однієї ноги. Спочатку був відчай, поступово приходила до думки, що така не одна, людям буває ще важче. За словами жінки, вона не раз згадувала маленьку Лесю Українку, яка, не маючи змоги більше грати на улюбленому фортепіано, знайшла себе в поезії. Так і Світлана шукала себе, випробовувала і нарешті знайшла справу, до якої лежить душа – плетіння з бісеру, нині цим ремеслом захоплюються десятки людей, тому складно виготовити щось, аби здивувати. Уже понад рік жінка виплітає роботи майже щодня. Основна тематика її виробів – квіти. За словами майстрині, робити квіти з бісеру – найлегше й водночас найцікавіше, бо квіти завжди приносять радість у дім, квіти надихають, ними засаджують квітники навколо будинків господині й, нарешті, квіти – це залишки Раю на Землі. У квітів своя мова, хоча вони й мовчать, але говорять багато про що! На жаль, у природі квіти не довговічні, тому продовжити їхнє життя можна в бісері, вважає жінка. Крокуси, польові квіти, ромашки, гіацинти, чорнобривці, маки, колоски пшениці – роботи, дивлячись на які, здається, що ось-ось подме вітерець – і пелюстки заколишуться, а чарівний їхній аромат буде линути нескінченно.

Поштовхом саме до плетіння бісером став візит Світлани до знайомої, яка сплела з бісеру чорнобривці й троянди. Ці роботи настільки захопили жінку, що, повернувшись додому, вона теж придбала потрібний матеріал і виготовила такий букет. У неї все вийшло; дочка, друзі підбадьорювали, хвалили, наполягали придумати ще щось, приносили картинки з квітами.

Зацікавленість та терпіння – вірні її друзі у цій справі. Спочатку жінка дивилася відео майстер – класи в Інтернеті, а згодом і сама для себе почала винаходити види плетіння, які зручніші й кращі.

Над назвами своїх робот майстриня не замислюється дуже довго, вона називає їх просто: «Польові квіти», «Крокуси», «Український букет».

Наразі пані Світлана має цікаве замовлення – виготовити пейзаж до кришталевої чаплі. Спочатку мисткиня уявляє його собі картину, потім утілює ідеї в життя. Уже готові очерети – один з етапів роботи.

Улюблена робота майстрині – троянди, дивлячись на які, здається, що потрапив у великий сад й роздивляєшся кущик чарівних квітів.

Виставки або презентації своїх робіт пані Світлана не проводила, але презентує фото своїх робіт у соціальних мережах. Каже, що залюбки б показала свої роботи людям, яким цікаво подивитися таке своєрідне сучасне мистецтво.

Підбором матеріалу жінка займається самостійно. Дріт, бісер, намистинки, інші речі – усе це вона шукає самостійно, адже розуміє, як вони мають виглядати.

Процес створення виробу з бісеру – цікава річ. Спочатку жінка малює в уяві собі те, як має виглядати робота на останньому етапі, її модель. Після цього обмірковує, який дріт найкраще пасуватиме, якого кольору має бути сам бісер й інші деталі. Майстриня розповідає, що повинна побачити бісер на власні очі, бо існує так багато відтінків кожного з кольорів – темний, світліший, дуже світлий… Скажімо, зеленого існує безліч відтінків, і не кожен пасує до конкретної квітки. Навіть для берези жінка обирала бісер дуже ретельно – цей дуже темний, а цей надто світлий, і так до тих пір, доки не знайде той, що гармонійно поєднається із кольором моделі в уяві.

Пані Світлана може повторюватись у своїх роботах і сплести декілька екземплярів одного виробу. Букет на день народження – замовлення, яке жінка робила декілька разів, але всі роботи все одно чимось відрізняються, адже польові квіти нібито однакові, але й водночас – різні. Ромашки у виконанні майстрині повторювалися тричі.

Відгуки про свої роботи жінка чує тільки позитивні. Вона розповідає, що багато людей дивується й питає, як це в неї так гарно виходить, на що пані Світлана має дуже гарну відповідь: якщо ви спробуєте, якщо додасте терпіння, фантазію, творчість, у вас обов’язково все вийде.

Майстриня має на меті зробити лілії й нарциси з бісеру. Виходячи на двір й спостерігаючи за природою, квітами, деревами, жінка бачить у них нові ідеї, але хоче спробувати себе в іншому напрямку: плести тваринок із бісеру, а згодом виготовляти магнітики. Труднощів у роботі Світлана майже не має, тільки маленькі нюанси – або розірвався дріт, лопнула бісеринка, а загалом усі етапи роботи для майстрині не складні й цікаві.

Цікаво, що дочка Світлани теж творча натура: чудово вишиває хрестиком, виготовляє вишукані паперові квіти, які мають попит.

Катерина Носаль

Один відгук

  1. Це творча робота моєї учениці. дуже рада , що Катя долучилася до конкурсу. Молодець. Приємно й цікаво читати. Бажаю успіху Каті, а організаторам дякую за конкурс. Він потрібен багатьом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *